موسسه تحقیقاتی پروگنس گزارش دادکه خروج ناگهانی انگلیس از اتحادیه اروپا می تواند تبعات منفی برای بازار اقتصادی آلمان داشته باشد.

بنا به گفته کارشناسان برگزیت می تواند موجب آن شود که حدود ۷۰ هزار نفر کار خود را در آلمان از دست بدهند. بنا به آمار اداره فدرال آلمان, انگلیس تقریبا با ۹۰ میلیارد یورو در سال گذشته سومین و مهمترین بازار صادراتی این کشور بوده است.
هم اکنون بیش از ۲۵۰۰ شرکت آلمانی در انگلیس شعبه دارند که ارزش سهام این شرکت ها جمعا حدود ۱۳۰ میلیارد یورو تخمین زده شده است و ۴۰۰ هزار نفر کارمند نیز در این شرکت ها فعالیت می کنند .
در اولین واکنش بعد از برگزیت ، بورس آلمان سقوط کرد. مقامات اتاق بازرگانی و صنایع آلمان می گیوند که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تاثیر منفی بر شرکت های آلمانی خواهد گذاشت و دلیل اصلی آن کاهش ارزش پوند در برابر یورو می باشد.
این مساله موجب افزایش تورم و قیمت کالاهای آلمانی در انگلیس واهد شد و به همین دلیل فروش کالا و گردش مالی کاهش می یابد.
فولکر ترایر رئیس صادرات اتاق بازرگانی و صنایع آلمان به نگرانی عمیق شرکت های آلمانی در مورد برگزیت اذعان کرد. همچنین بنا به یک نظر سنجی که اتاق بازرگانی آلمان در انگلیس انجام داده است، حدود ۸۰ درصد از ۷۰۰ شرکتی که عضو این اتاق بازرگانی هستند نگران تبعات منفی برگزیت هستند و تنها ۶ درصد می گویند که برگزیت تبعات مثبت در بر خواهد شد.

طبق گزارش بیمه هرمس، صادرات کنندگان آلمانی تا سال ۲۰۱۹ حدود ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو ضرر خواهند کرد. که عمده آنها صادرات خودرو های آلمانی با دومیلیارد یورو , محصولات شیمی ۱/۱ میلیارد یورو و ماشین سازی یک میلیارد یورو است.
همچنین در این نظر سنجی آمده است که بعد از برگزیت ۶۱ درصد از این شرکت ها فعالیت های خود را در انگلیس کاهش خواهند داد که در دراز مدت نیز ممکن است ۳ درصد کاهش رشد اقتصادی برای انگلیس به همراه داشته باشد.

 

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری مطلب

راهنما

درصورت نارضایتی صاحب اثر لینک دانلود برداشته خواهد شد. (تماس با ما) برای پخش آهنگ در سایت جیزفان نیز از طریق (تماس با ما) در ارتباط باشید . (رایگان)